sobota, 1 listopada 2200

Taka jest przyroda

"[...] Adam: Do dupy z takim graniem! Nikt tego już nie chce słuchać! Co panu się wydaje, że pan gra na Pradze przed wojną albo zaraz po? Co pan, przeleżał pod lodem pół wieku? Dla kogo pan to gra?
Grajek: Dla liudzi! [...]"

Fragment rozmowy Adama Miauczyńskiego 
z ulicznym grajkiem w filmie M.Koterskiego "Dzień świra"


Dla kogo Pan to piszesz? Dla liudzi!

Blog ma na celu publikację spostrzeżeń oraz relacji z eksperymentów ukazujących różnice powiązane z płcią. Innymi słowy, jeśli coś wydaje się zależeć od płci, to jest prawdopodobne, że znajduje się w kręgu zainteresowań niniejszego bloga. Różnice te - zdaniem autora - wynikają w znacznym stopniu z pierwotnych praw przyrody, co zostało zaakcentowane w podtytule.

Czym zajmuje się ten blog?


Na dzień dzisiejszy tematyka skupiona jest wokół tego, co można zaobserwować w internecie. Postępowanie takie wynika z jednej strony z dostępności. Z drugiej zaś, uzasadnione jest przeświadczeniem autora, że dzięki poczuciu anonimowości, użytkownicy internetu działają w sposób mniej zaburzony, odziany z narzutu kulturowego, czyli bliższy pierwotnym instynktom.

Nadrzędnym celem przyświecającym stworzenie niniejszego bloga jest chęć zebrania materiałów, które w obiektywny, nieoceniający i systematyczny sposób dokumentują zjawiska społeczne zależne od płci. Czasami jednak, zasada ta może zostać nadwyrężona obierając za podstawę sam fakt powiązania (zdaniem autora) z pierwotną biologią, ewolucją. Przykładami takich wpisów mogą być posty dotyczące chęci posiadania potomstwa.

Czym NIE jest niniejszy blog?


Na niniejszym blogu NIE należy doszukiwać się:

  • krytyki zachowania jakiejkolwiek grupy społecznej np. kobiet lub mężczyzn,
  • porad wskazujących w autorytarny sposób "jak postępować z płcią przeciwną",
  • solidaryzowania się "przeciwko płci przeciwnej",
  • szerzenia nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy społecznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz